Eğitim Sistemimiz

Oxford dil okulu Genel İngilizce, Sınav İngilizcesi (TOEFL, IELTS, HAZIRLIK ATLAMA…), İş İngilizcesi ve Online İngilizce Eğitimi gibi alanlarda dil öğrenimini aktif ve başarı ile gerçekleştiren bir yabancı dil eğitim kurumudur. Okulumuzun ilk amacı öğrenciyi sürekli aktif tutarak iletişim odaklı bir eğitim vermektir. Ders esnasında öğrenciye sunulan görsel ve işitsel aktiviteler ve konuşma kulüpleriyle bu anlayışı desteklemektedir. Öğrencinin seviye ölçümünü (A1-A2-B1-B2-C1-C2) yaptıktan sonra ihtiyaçlarını en doğru şekilde analiz ederek kişiyi uygun programlara yönlendirmede ve bu doğrultuda eğitimini verme açısından titizlikle çalışan bir ekibe sahip Türkiye’nin en büyük dil okullarından birisidir.

BAŞARIYA GİDEN ADIMLAR

İnteraktif Dersler:

Yolculuğunuz İnteraktif Dersler ile başlar. İnteraktif Derslere hem merkezimizden hem de internetten online olarak ulaşabilirsiniz. Bu derslerde, eğlenceli ve güncel diyaloglar ile yapacağınız alıştırmalar sayesinde konuşma ve dili gerçek hayatta kullanabilme becerileri kazanacaksınız.

Dijital Kitaplar:

Öğrencilere kişiye özel ve benzersiz bir öğrenme deneyimi sunan interaktif kitaplardır. Klasik alıştırma kitaplarının ötesinde interaktif pratik yapma ve kaynaklara ulaşma imkanı sağlar.

Uygulamalı Pratik Dersleri (Encounter):

Ana dili İngilizce olan öğretmenlerimiz ile aynı seviyedeki ortalama iki kişinin katıldığı sınıflarda yapılan derslerdir. Bu derslerde küçük bir grup içerisinde İngilizce konuşma becerinizi ilerleteceksiniz.

Akıcı Konuşma Sınıfları:

Merkezlerimizde gerçekleştirilen, pek çok farklı konunun işlendiği akıcı konuşma sınıflarımızda aynı seviyedeki öğrenciler ile daha çok pratik yapma imkanı bulursunuz.

Sosyal Kulüp Aktiviteleri:

Merkezlerimiz tarafından düzenlenen Sosyal Kulüp aktiviteleri ile İngilizceyi eğlenceli ve rahat bir ortamda konuşabilme fırsatı yakalarsınız.

Sohbet Saatleri (English Corner):

Öğrencilerin ana dili İngilizce olan bir öğretmenle istedikleri bir konuda sohbet ederek pratik yaptıkları saatlerdir.

Cinemaclub

Kursumuz içinde bulunan sinema salonundan tüm öğrencilerimiz ücretsiz faydalanır.Bu aktivite sayesinde öğrencilerimiz sosyal bir aktivite ile güzel zaman geçirerek görsel ve işitsel tekniklerle ; dinleme , anlama , okuma yeteneklerini geliştirirler. Bu aktivite için filmler özel olarak seçilir ve bu filmler için gerekli etüt çalışmaları yapılır. Film öncesinde öğrencilerimiz ön hazırlık çalışmalarını okurlar , film sırasında ve sonrasında ise her film için özel olarak hazırlanmış soruları cevaplandırarak kendilerini geliştirme fırsatı bulurlar.

Bu aktivite sayesinde öğrencilerimiz sosyal bir aktivitenin içinde ingilizceye kulak aşinalığı kazanır ve kelime bilgisinide genişleterek daha aktif bir şekilde öğrendiklerini kullanır.